poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Petsitter - opiekun dla psa


Każdy właściciel psa czasami potrzebuje zastępstwa w opiece nad swym pupilem. Powody mogą być różne, wyjazd w którym pies nie może nam towarzyszyć, choroba lub inne okoliczności sprawiające, że nie możemy poświęcić psu tyle czasu ile potrzebuje. Pomóc nam może wtedy petsitter – opiekun zwierząt. Profesjonalny petsitter nie tylko wyprowadzi psa na spacer zapewniając mu rozrywkę i bezpieczeństwo ale może także pomóc nam w uczeniu psa podstawowych komend.
Gdy już znajdziemy zaufanego opiekuna dla psa będziemy mogli w czasie urlopu skupić się na przyjemnościach i relaksie nie martwiąc się o to co dzieje się z naszym przyjacielem. Wiele psów źle znosi pobyt w hotelach dla psów gdzie mają ograniczony kontakt z ludźmi i pozostawione są same sobie na wiele godzin. Znacznie przyjemniejszą dla psa alternatywą jest pobyt u opiekuna w domowych warunkach. 
Najważniejsze jest własciwe przygotowanie przed wyjazdem. Powinniśmy poinformować opiekuna o wszystkim co może mieć znaczenie w trakcie naszej nieobecności a więc o stanie zdrowia psa (zawsze podajemy opiekunowi dane kontaktowe weterynarza do którego chodzimy z psem), porach spacerów, karmienia, ulubionych zabawach, tym czego pies się boi (typ psów lub osób, dźwięki), czego pies nie lubi itd. Najlepiej wszystkie te dane spisać na kartce. Najpierw wybierzmy się na spacer z psem i jego przyszłym opiekunem a jeśli jest taka możliwość zostawmy psa u opiekuna jeszcze przed planowanym wyjazdem na jeden dzień próbny, jeśli nie to przynajmniej odwiedźmy z psem miejsce w którym będzie przebywał.
Takie przygotowania będą później procentować w postaci mniejszego stresu u psa w czasie rozłąki z właścicielem a jeśli wszystko dobrze pójdzie w przyszłości będziemy mogli korzystać z usług już znajomego dla psa opiekuna do którego pies będzie wracał z radością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz